Vinárstva

Vinárstvo na Slovensku

Archeologické nálezy v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti dokazujú, že na území dnešného Slovenska vyrábali víno už keltské kmene a po nich Rimania. Slovania po príchode do Karpatskej kotliny pokračovali v keltskej a rímskej vinohradníckej tradícii. Z obdobia okolo 9.-11. storočia sa zachovalo niekoľko písomných dôkazov o pestovaní viniča a výrobe vína.

V súčastnosti má Slovensko podľa MP SR registrovaných 22 000 ha vinohradov, z ktorých je obhospodarovaných len 16 000 ha a 12 000 ha rodiacich viníc. Podľa informačného portálu Slovenská databáza vín je registrovaných 143 vinárstiev.


Farba
Vinárstvo
Kategorizácia vína
Cukornatosť
Odroda vína
Vinohradnícka oblasť
Objem
1 € 249 €
Skladom

Má výrazné sfarbenie a jemné perlenie. Bohatá vôňa s tónmi nugátu, marhúľ, vanilky a jazmínu. Ovocná, jemná chuť s plným telom a minerálnymi tónmi v dlhom závere charakterizujú to najlepšie, čoho sa dá v miestnych pivniciach dosiahnuť. Cuvée de Prestige je vlajkovou loďou spoločnosti a na svoje označenie Grande má oprávnený nárok. La Grande Dame je zmesou hrozien, ktoré kúpila madam Clicquot pred takmer dvomi storočiami a ktoré patria k najznámejším v oblasti Champagne. Tradičná metóda druhotného kvasenia vo fľaši. Zreje niekoľko rokov vo fľaši 36% Chardonnay, 64% Pinot Noir
Skladom

Skladom

Skladom

Vrcholná ukážka štýlu Moët & Chandon, vyrába sa iba z najlepších ročníkov. Komplexné šampanské podporené dlhoročným zrením, s príchuťou pražených mandlí. Ultraprémiove vyhotovenie v luxusnom darčekovom boxe. Tradičná metóda druhotného kvasenia vo fľaši. Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Skladom

Svetlo zlatá farba a jemné, živé bublinky, prinášajúce prísľub potešenia. Arómy kvitnúcich kvetov, zrelého aj sušeného ovocia, citrusov, marcipánu a zázvorníkov. Príchuť lieskovcov, nugátu, želé a citrusov, mandlí, medu a briošky.
Skladom

Skladom

Colesel - Extra Dry Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
Skladom

Colesel - Brut Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
Skladom

Colesel Noai Prosecco - Brut DOC Treviso
Skladom

Colesel Fei Prosecco Extra Dry MAGNUM Zmes odrôd Chardonnay, Pinot Grigio a Pinot Bianco dopestovaných v oblasti Treviso.
Skladom

Colesel Cuvée Intense - Brut Zmes odrôd Chardonnay, Pinot Grigio a Pinot Bianco dopestovaných v oblasti Treviso.
Skladom

Colesel - Brut BIO Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
Skladom

Colesel Cuvée Exclusive - Extra Dry Zmes odrôd Chardonnay, Pinot Grigio a Pinot Bianco dopestovaných v oblasti Treviso.
Skladom

V roku 1818 Madame Clicquot vynašla prvé známe miešané šampanské Rosé, ktoré si dnes môžete vychutnať a zdieľať pre jeho živosť a ovocné odrody. Vyrobené z 50 až 60 rôznych surovín, cuvée je založené na tradičnej zmesi Yellow Label, 50 až 55% Pinot Noir, 15 až 20% Meunier, 28 až 33% Chardonnay. Zmes je potom doplnená o 12% tichého červeného vína s použitím červeného hrozna, ktoré dodáva ovocnosť. Zrie minimálne 3 roky v Crayères Veuve Clicquot. Chuť a vôňa: svieža, nasledujú ovocné a harmonické vnemy, plné telo s chuťou šťavnatých zrelých jahôd a čerešní.
Skladom

Mladý mág červeného vína z rakúskeho Andau Erich Scheiblhofer viackrát získal titul „Winery of the Year“ – Vinárstvo roka. (na AWC Vienna – najväčšej vinárskej svetovej súťaži) Big John je nielen jedným z najznámejších červených vín Rakúska, ale aj oficiálne najlepším červeným cuvée. Zmes Zweigeltu, Cabernetu Sauvignon a Pinot Noir zreje 12 mesiacov v amerických dubových sudoch. Aromatické a ovocné víno s vôňou karamelu, tmavofialovej farby je komplexné a mnohostranné.
Skladom

brut 
Skladom

V aróme nájdeme tóny grafitu, fialiek a nedozretých makovíc. Opulentná chuť je pretkaná šťavnatosťou kôstkovín, čiernych ríbezlí a horkou čokoládou. Po nadýchnutí v pohári víno mení svoj „šat“, stáva sa hebkým a zamatovým.
Skladom

Predstavujeme vám víno odrody Dornfelder zo starého vinohradníckeho honu Sahara v Pezinku. Víno je tmavočervenej farby, ovocnej vône a šťavnatej chute.
Skladom

Lesné jahody v pohári, vôňou Vám vyčaria úsmev na tvári. Vo víne tancujúce jahody, šteklivé bublinky na jazyku…. málokto dokáže odolať tomuto afrodiziaku.
Skladom

Zelenožltá iskra v oku, začne sa hrať s tvojimi zmyslami viac ako trochu. Zelené jabĺčka i limetka v chuti, oddávaj sa naplno tejto panenskej chuti.
Skladom

Purpurový Ali je ťažká váha,  kto si ho raz dal, viac nezaváha. Moruša s černicou sa v pohári točí, keď si k nemu privoniate, tak Vám zasvietia oči. V ústach sa gúľajú plody lesné a cez Vás prechádzajú tóny letné.
Skladom

Farba vína je svetložltá. Vo vôni zelených jabĺk, doplnená o ovocné, citrusové tóny. Chuť je svieža s pikantnými kyselinami a jemným zvyškovým cukrom.
Skladom

Farba vína je zelenožltá. Vôňa pôsobí veľmi elegantne, dominujú ovocné tóny vinohradníckej broskyne. Chuť je pevná šťavnatá s dlhotrvajúcou dochuťou, ktorú podporuje minerálnosť tohto moku. Kyseliny na záver sú pekne zapracované a pôsobia živo.