O nás

Vinotéka André

Vinotéka André dostala meno podľa odrody vína André, ktorá vznikla v roku 1961 krížením odrôd Frankovka modrá x Svätovavrinecké v ŠSV Velké Pavlovice. Nesie meno na počesť CH. K. Andrého (1763 – 1831), ktorý v Brne založil spolok na šľachtenie ovocia, čím podnietil záujem o získavanie nových odrôd krížením. André sa rozšírilo najmä v Českej republike a na Slovensku. Uznané bolo v roku 1980.

Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť v regióne Turiec vinotéku výnimočného vzhľadu s princípom kvality a kultúrou predaja vín zameranú predovšetkým na slovenských vinohradníkov. Hlavným sloganom Vinotéky André je: „Kvalita ako princíp“. Prvá kamenná predajňa bola otvorená v roku 2013 v meste Vrútky, momentálne sú 2 predajné miesta pod názvom Vinotéka André. Dizajn vinoték navrhol Jozef Jelšík, ktorý je aj majiteľom tejto značky.

V ponuke produktov sa nachádzajú vína z ktorých na výber je viac než 400 druhov fľaškových slovenských vín, 20 druhov sudových vín, rôzne druhy likérov a liehovín, destilátov, koňakov, whisky, rumov a iných ušľachtilých nápojov z rôznych kútov sveta. V ponuke máme darčekové predmety, akými sú poháre, karafy, zapaľovače, sošky, valašky, drevené kazety, truhlice a stojany na víno, a ďalšie netradičné darčeky. 

Vinotéka André predáva niekoľko druhov vína a alkoholu na rodinné oslavy, stužkové slávnosti, svadby, firemné akcie a rôzne spoločenské podujatia s možnosťou dovozu priamo na miesto konania oslavy alebo podujatia. Vinotéka André zásobuje tovarom niekoľko gastronomických a ubytovacích zariadení v meste Martin a Vrútky. V ponuke vinotéky sa nachádza zostavenie jedálneho a nápojového lístka. Ponúka tiež profesionálny servis a poradenstvo pri výbere vína.

Vinotéka je spoluorganizátorom a organizátorom spoločenských podujatí, degustácií, rodinných a firemných akcií v priestoroch, ktoré sa nachádzajú na prvom poschodí vinotéky na ulici Záturčianska 32, Martin.

Vinotéka André má svoju privátnu značku vína JAJ, do ktorej každoročne robí výber najlepších vín v danej kategórii od slovenských vinárov a tým zabezpečí svojim zákazníkom kvalitné vína za rozumnú cenu. Našou snahou je odovzdávať znalosti a poznatky o slovenských vínach, ktoré v súčasnosti dosahujú vysokú kvalitu vďaka zmenám klimatických podmienok a zdokonaľovaniu výrobných procesov.