Merlot

Farba
Vinárstvo
Cukornatosť
Odroda vína
Vinohradnícka oblasť
Objem
4 € 14 €
Skladom

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť. Strekovský vinohradnícky rajón.  Obec: Rúbaň. Hon: Pod malým vrchom. Spôsob výroby: samovoľné rozkvasenie. Kvasenie: nerezový vinifikátor, 18 dní s použitím techniky ,,pump over´´ Vyzrievanie: dubové sudy, 24 mesiacov. Farba: odrodová, fialovo-červeného odtieňa. Aróma: čierne malé bobuľové ovocie, horká čokoláda, náznak sušených listov a vanilky. Chuť: korenito-ovocná, stredne plná s jemnými tanínmi a harmonickými kyselinami. 13,00% obj. – 0,75 L – L-24Víno s nízkym obsahom histamínu pod 0,25 mg/l. Víno s chráneným označením pôvodu. Akostné odrodové víno.
Skladom

Víno sýtoružovej farby s príjemnou vôňou po jahodovom kompóte. Jemná cukornatosť a kyselinky dodávajú sviežosť lahodnej chuti a umocňujú tak jej smotanovo-jahodový záver. 
Skladom

Víno s atraktívnou jahodovo ružovou farbou a ovocnou vôňou s výrazom záhradných jahôd a čerešní. Svieža jahodová príchuť s vyváženou kyselinkou
Skladom

Hrozno odrody Merlot pre toto ružové víno bolo zbierané 21.9.2022 pri cukornatosti 21 °NM. Maceráciou bobúľ v chlade po dobu 2 hodín sme dosiahli svetlo ružovú farbu. Mušt následne kvasil pri teplote do 17 °C, vďaka čomu má víno príťažlivý buket lesných jahôd, malín a májových čerešní.