Chardonnay

Farba
Vinárstvo
Kategorizácia vína
Cukornatosť
Odroda vína
Vinohradnícka oblasť
Objem
3 € 22 €
Skladom

Žlto zelená farba, vo vôni dominuje tropické ovocie. Chuť je ľahká, inetnzívna.
Skladom

Ručne maľované fľaše - možnosť vlastného výberu motívu, nápisu, čísla.
Skladom

V aróme vína sa prelínajú elegantné kvetnaté vône s tónmi žltého jadrového ovocia, najmä hrušky. Chuť svieža, jemná, ale zároveň plná, podporená šťavnatou kyselinkou s nekonečnou perzistenciou.
Skladom

Južnoslovenská vinohradnícka oblasť, Strekovský vinohradnícky rajón, obec: Rúbaň, hon: Starý vrch. Víno s chráneným označením pôvodu akostné odrodové víno D.S.C./14 % obj./0,75 l/suché víno Spôsob výroby: macerácia hrozna 24 h, pri tepl. 12°C. Fermentácia: veľkolitrážny dubový a agátový sud, nerez 17 -20,5°C. Vyzrievanie – 60% použité barique sudy, 40% nerezová nádrž, 8 mes. na jemnom kvasinkovom sedimente, 3 mes. sur-lie, malolaktické fermentácia prebehla v časti vína. Farba – jasná, zlatisto – žltá. Aróma – prezretý banán, v pozadí vanilkový lusk a orechová šupka. Chuť – kopíruje aromatický profil, je zamatová, arašidové maslo, minerálny podtón.
Skladom

Vytvorené symbiózou kvasiniek a dreva, kvasené a následne školené jeden rok na svojich jemných kaloch v drevenom vinifikátore. Farba vína je iskrivá, jasnejšia zlato-žltá. Štruktúrovaná aróma je plná orieškovo-medových tónov. Chuť je spleťou medovosti včelích plástov, lieskovcov a sladkých elagotanínov.
Skladom

Moderný súzvuk s tradíciami našich predkov. Jarné, zlaté slnečné lúče v kalichu. Trópy, Ázia, domov…trocha papáje, aróma maracuje, štipka korenia, závan bielych kvietkov a košík plný hrušiek. Ovocie v chuti, ihravé, šťavnaté kyselinky, príjemná dochuť ružového grepu a éterické oleje z clementínky.