Vinárstvo Jankacký a Podhorský

V roku 1994 bola založená firma Agrovinol spol. s r.o., ktorá postupnými krokmi obnovovala staré, zanedbané vinohrady za nové perspektívne. Stálo to veľa úsilia a námahy aby sme mohli zachovať a rozvíjať tradíciu výroby vína vo Vinodole. Postupnými investíciami do technológie zvyšujeme produkciu a kvalitu našich vín.

V roku 2018 sme vytvorili novú originálnu značku nášho vinárstva s názvom Jankacký Podhorský a v súčasnosti obhospodarujeme viac ako 90 ha viníc v Nitrianskej vinohradníckej oblasti.

Vinárstvo Jankacký a Podhorský sa nachádza južne od mesta Nitra v obci menom Vinodol. Slovo víno sa ukrýva v názve obce a história hovorí že k vínu a pestovaniu hrozna má tato oblasť veľmi blízky vzťah.

Vinárstvo Jankacký a Podhorský
Farba
Vinárstvo
Cukornatosť
Odroda vína
Vinohradnícka oblasť
Objem
8 € 9 €
Skladom

Víno ružovej farby, s podmanivou vôňou jahôd. Chuť vína je šťavnato ovocná s harmonickou štruktúrou kyselín, celkovou eleganciou a dlhým nasladlým záverom.
Skladom

Výrazná, intenzívna a príťažlivá ovocná vôňa prezretého hrozna s jemným muškátovým podtónom. Chuť vína je hladká s jemným zvyškovým cukrom a sviežou kyselinou pôsobí vyvážene a elegantne.
Skladom

Vôňa pripomína tropické ovocie a žltý melón. Chuť je bohatá, harmonická a jemne aromatická. Hodí sa k rybám, morským plodom a k zeleninovým jedlám. Víno odporúčame podávať pri teplote 10-12 °C.
Skladom

Vôni dominujú egreše a broskyne s jemnou žihľavou. Chuť je svieža, šťavnato ovocná. Víno odporúčame podávať pri teplote 10-12 °C.