Skovajsa

Rodinná firma Skovajsa produkuje vína z vlastného hrozna, z Pezinských a Limbašských viníc, ktoré poskytujú svieže kyseliny, mineralitu, ovocné vône a chute, typické pre Malokarpatskú oblasť. Pôvodný CO, ktorý spôsobuje jemné perlenie je výsledkom šetrného technologického postupu výroby vína.

Skovajsa
Farba
Vinárstvo
Kategorizácia vína
Cukornatosť
Odroda vína
Vinohradnícka oblasť
Objem
6 € 11 €
Skladom

Vôňa je expresívna, viacvrstvová, dominujú jej plody čierneho ovocia, ovocného džemu a čerstvo namletého maku. Dopĺňa ju vôňa cédrového dreva. Chuť je stredne plná, s výraznejšou kyselinkou, dominujú jej čierne plody, slivky a jemný dotyk sladkého drievka. Taníny sú vyzreté a jemné, dochuť je dlhá a šťavnatá.
Skladom

Vôňa je expresívna a dominuje v nej prezreté kôstkové ovocie, najmä broskyne, exotické mango, ale aj svieže limetky alebo egreše. Chuť je plná, šťavnato ovocná, môžeme nájsť pomarančovú kôru a jemne grepovo - minerálny záver.
Skladom

Vôňa je menej výrazná, ale plná čierneho prezretého ovocia s dominanciou černíc s jemne likérovým tónom višní v čokoláde. Chuť je plná kôstkového ovocia, najmä prezretých čerešní a višní s jemným sladkým drievkom, taníny sú vyzreté a mäkké a dotvárajú stredne plné telo vína. Dochuť je ovocne šťavnatá a stredne dlhá.
Skladom

Vôňa je expresívna s parfémovou intenzitou, dominujú v nej tóny exotického ovocia ako prezreté banány, mango , ale aj broskyne, marhule a zelené jablko. Chuť je plná, harmonická, ovocne šťavnatá, kyselinky sú výborne zapracované a perfektne dopĺňajú celkový chuťový profil. Dochuť je čistá, ovocná a stredne dlhá.
Skladom

Vôňa je expresívna s dominanciou nazretého kôstkového ovocia ako marhule, broskyne, ale tropického ovocia ako mango a papája spolu s jemne mandľovým nádychom a dotykom pomarančovej kôry. Chuť je plná, citrusovo ovocná s tónmi pomarančovej kôry a limetiek. Harmonická kyselinka podporuje šťavnatosť tohto vína aj vo finiši.
Skladom

Vôňa je krásne ovocná s dominanciou červených plodov, ako sú maliny, čerešne a jahody s jemným jogurtovým podtónom. Chuť je výrazne svieža, šťavnato ovocná s dochuťou po malinovej dreni s jemne pikantnými kyselinkami.